Milieuvriendelijk bagasse servies gegeerd in het buitenland

Van de suikerrietstengel afval bagasse wordt in Gengma (Yunnan) cellulose gewonnen. Daarmee wordt een bioafbreekbaar servies gemaakt dat aftrek vindt in de markten van Duitsland, Italië en de VS.

Suikerriet gekapt op het veld Foto Peoples Daily Disclaimer

Suikerriet is niet alleen enkel rijp een geliefde vrucht, maar speelt ook een onmisbare rol in de keuken, de geneeskunde, de papierindustrie en andere industrieën. Het kanton Gengma in de stad Lincang (Yunnan) is het belangrijkste suikerproducerende gebied in de provincie, met ongeveer 26.667 ha grond voor de suikerrietteelt door 120.000 lokale boeren. Elk jaar produceert de provincie 280.000 ton suiker. Maar bij het suikerproductieproces komt meer dan 400.000 ton bagasse (afval na uithalen suiker) vrij,waarvan het grootste deel uiteindelijk verbrand of gecomposteerd wordt weinig economisch rendement oplevert.

Bagasse is rijk aan cellulose en lignine en ook een hoogwaardige industriële grondstof. In juni 2019 startte Lyusaike New Materials (Yunnan) zijn activiteiten in het Gengma Industrial Park en introduceerde geavanceerde technologie om moeilijk te recycleren plastic te vervangen door bagasse. Door cellulose te winnen uit dit bijproduct en het lokaal te verwerken, verandert het bedrijf wat ooit afval was in alledaags tafelgerei. Op 8 oktober 2020 ging de eerste productielijn van het bedrijf in bedrijf. Terwijl de machines ronken, werd bagasse nauwkeurig verwerkt tot milieuvriendelijk en biologisch afbreekbaar serviesgoed klaar voor de markt.

Bioafbreekbare borden uit bagasse Peoples Daily Disclaimer

Het biologisch afbreekbare servies, dat vrij is van vervuiling en plastic vermindert, won al snel aan populariteit op markten in Europa en de VS. ‘Het biologisch afbreekbare servies is voornamelijk bestemd voor de export, met zendingen naar markten als Duitsland, Italië en de VS die goed zijn voor meer dan 95 % van de totale productie van het bedrijf,’ zegt directeur Xiong Xiaoqin van Lyusaike New Materials (Yunnan) Co. Xiong zei dat er al orders zijn geboekt tot en met september.

Het project heeft banen gecreëerd voor meer dan 200 mensen en zal naar verwachting meer dan 100 miljoen yuan aan totale productiewaarde genereren. ‘Het project maakt niet enkel gebruik van een grote hoeveelheid bagasse die lokaal wordt geproduceerd, maar breidt ook de industriële keten uit en maximaliseert de waarde van het bijproduct,’ zegt Li Xiucheng, hoofd van het Gengma Industrial Park. Pulpplanken die rechtstreeks van bagasse worden gemaakt, zijn iets meer dan 3.000 yuan per ton waard. Wanneer ze tot eindproducten worden verwerkt, kan hun waarde stijgen tot ongeveer 20.000 yuan en zelfs tot 100.000 yuan per ton.

Het project heeft nu vier bagassepulpsystemen, 50 geautomatiseerde vorm- en snijmachines en ondersteunende testapparatuur met een jaarlijkse capaciteit van bijna 7.500 ton. In 2024 genereerde het 44,5 miljoen yuan aan waarde.

Bron Peoples Daily